Paul Mas

Rosorange 2023
Geproefd op 26 maart 2026

Wil de naam RosOrange wil ons vertellen dat we te maken hebben met iets wat rose noch oranje is, of juist beide? We vermoeden het laatste. Om dit te begrijpen gaan we eerst een stap terug: rose wordt doorgaans van blauwe druiven gemaakt waarbij de schillen korter in het sap inweken dan gangbaar bij rood. In de provence voegen ze daar overigens met regelmaat een portie witte druiven aan toe. Dan oranje: dit wordt juist gemaakt van witte druiven. Maar anders dan bij witte wijn mogen hier de schillen wel inweken in het sap. Bent U er nog?

Bij Paul Mas hebben ze in feite een blend gemaakt van oranje en rose. Het resultaat? Een frisse lichte rose-achtige met fris rood fruit op de neus. In de smaak komt het oranje deel ook aan bod. Het schilcontact geeft bite aan de wijn, net wat meer structuur. Een interessant experiment dat ons zeker kan bekoren.

wine-score-star

2023

Rosé
- Frankrijk - Frankrijk
Te koop bij Prijs
Wijn met een boodschap € 8.95
wine-score-star

2023

Rosé
- Frankrijk - Frankrijk
Te koop bij Prijs
Wijn met een boodschap € 8.95
Sluiten ×

Schrijf je in voor de Nieuwsbrief

Alle goed scorende week-aanbiedingen, de wijnevent kalender en wekelijks tientallen nieuw geproefde wijnen! Met informatie en tips over de beste wijnen op de Nederlandse schappen.