Château Grandis

Cru Bourgeois 2016
Geproefd op 28 april 2026

Dat ze op de linkeroever mooie bordeaux maken, dat weet iedereen. Maar niet iedereen kent Château Grandis. Althans nog niet. Het is tijd voor deze Cru Bourgeois om onder zijn schulp uit te kruipen en te laten zien waartoe Grandis in staat is.

Wij van De Grote Hamersma breken graag een lans voor dit soort chateaus. Nét gelegen buiten Saint-Estèphe en daardoor een stuk minder beroemd, en dus ook veel betaalbaarder. Maar wél met die typisch krachtige, gestructureerde en tanninerijke stijl die we van Saint-Estèphe kennen. Bovendien geklasseerd als Cru Bourgeois. Dus we hebben echt niet te maken met een koekenbakker.

Dit is een schoolvoorbeeld van - zoals collega Jancis Robinson ooit zo mooi omschreef - 'an iron fist in a velvet glove'. Spierballen, stoppelbaardtannines, zwart fruit, gedistingeerd houtgebruik. Schoonvaderwijn voor schoonvaders die op een Harley Davidson rijden. Nu al geweldig, maar geduld wordt beloond. Voor twee tientjes een no-brainer.

wine-score-star

2016

Rood
- Haut-Médoc - Frankrijk
Te koop bij Prijs
MSH Franse Wijnimport € 20.00
wine-score-star

2016

Rood
- Haut-Médoc - Frankrijk
Te koop bij Prijs
MSH Franse Wijnimport € 20.00
Sluiten ×

Schrijf je in voor de Nieuwsbrief

Alle goed scorende week-aanbiedingen, de wijnevent kalender en wekelijks tientallen nieuw geproefde wijnen! Met informatie en tips over de beste wijnen op de Nederlandse schappen.