Domaine de la Creuze Noire

Les Chataigniers 2025
Geproefd op 7 augustus 2026

De wijn komt uit Mâcon-Fuissé, in het zuiden van Bourgogne. Een gebied waar chardonnay vaak wat rijper en voller wordt dan in het koelere noorden. Dat proef je meteen. Rijpe peer, gele appel, perzik en abrikoos. Lekker veel fruit dus. Toch wordt hij nergens zoetig. Er zitten frisse zuren in en iets kalkachtigs dat alles mooi in balans houdt.

De wijn rijpt niet in houten vaten, maar op roestvrij staal en op de fijne gistcellen.

Voor een witte Bourgogne is deze prijs heel redelijk. Zodra er Bourgogne op een etiket staat, schieten de prijzen namelijk al snel omhoog. En in bekendere buurgebieden, zoals Pouilly-Fuissé, betaal je voor een vergelijkbare stijl vaak een stuk meer. Hier krijg je wel dat rijpe fruit, die frisse zuren en dat luxe Bourgognegevoel, zonder meteen richting de dertig euro te gaan.

Lekker bij kip uit de oven, romige pasta, risotto of vis. Maar ook gewoon bij een borrel waarop je dacht één glas te drinken.

wine-score-star

2025

wine-score-star

2024

wine-score-star

2023

wine-score-star

2022

wine-score-star

2020

Wit
- Mâcon-Fuissé - Frankrijk
Producent: Domaine de la Creuze Noire chardonnay >
13%
medium
Duurzaam
De Groene Hamersma
Te koop bij Prijs
Colaris € 18.50
wijn spijs icon Wat eten we er bij?
Vegetarische frittata, Bel Paese, Quiche, Aloo Gobi, Quesadillas, Bacon, Zoete aardappel, Romige courgettepasta met garnalen en kruiden, Coquilles, Heilbot
wine-score-star

2025

wine-score-star

2024

wine-score-star

2023

wine-score-star

2022

wine-score-star

2020

Wit
- Mâcon-Fuissé - Frankrijk
Producent: Domaine de la Creuze Noire
chardonnay >
13%
medium
Duurzaam
De Groene Hamersma
Te koop bij Prijs
Colaris € 18.50
Sluiten ×

Schrijf je in voor de Nieuwsbrief

Alle goed scorende week-aanbiedingen, de wijnevent kalender en wekelijks tientallen nieuw geproefde wijnen! Met informatie en tips over de beste wijnen op de Nederlandse schappen.