Adega do demo

Bitoku Blanco 2023
Geproefd op 22 mei 2026

Wit uit Ribeiro, waar rood normaal koning is. Maar daar in Galicia is het klimaat natuurlijk prima geschikt om witte wijn te maken.

Carlos Lorenzo en Laura Rodríguez doen dat met passie, biologisch en duurzaam op basis van lokale autochtone druiven. Het levert een licht strogele spannende behoorlijk volle witte wijn op. Veldbloemen, wit fruit, steenvruchten, milde citrus, naast duidelijk aanwezige mineralen en aangename kruiden. Groene kruiden en een beetje venkel. Het geheel is mooi in balans.

De naam Bitoku komt uit het Japans en staat voor deugd en nobelheid. Het verklaart de Japanse karakters (voor bitoku) op het etiket. De getekende vis lijkt aan een Japans stripverhaal ontleend. Toepasselijk, want deze wijn zal heerlijk zijn bij een gegrild visje, al dan niet met stevige saus.

 

wine-score-star

2023

Wit
- Ribeiro - Spanje
Producent: Adega do demo loureira >treixadura >
13,5%
vol
Biologisch
Duurzaam
De Groene Hamersma
Te koop bij Prijs
Wijn met een boodschap € 24.49
wine-score-star

2023

Wit
- Ribeiro - Spanje
Producent: Adega do demo
loureira >treixadura >
13,5%
vol
Biologisch
Duurzaam
De Groene Hamersma
Te koop bij Prijs
Wijn met een boodschap € 24.49
Sluiten ×

Schrijf je in voor de Nieuwsbrief

Alle goed scorende week-aanbiedingen, de wijnevent kalender en wekelijks tientallen nieuw geproefde wijnen! Met informatie en tips over de beste wijnen op de Nederlandse schappen.