Trinks-Trinks

Feiertag 2020
Geproefd op 12 mei 2025

Feiertag. Wat De Grote Hamersma betreft overigens dagelijks. Als er nou een wijnsoort is die wat ons betreft een regime kent van 24/7 de 5 in de klok dan is dat droog mousserend.

Ziehier een riesling-sekt uit de Rheingau die van elke dag een feestdag maakt. Uit handen van Johanna Döring en Matthias Friedel. Niet de minsten: Zij is professor biologische wijnbouw aan de Wijnuniversiteit van Geisenheim en hij is daar onderzoeker. Dan ga je allerseits niet lopen rommelen. Adel verpflichtet.

We proefden een aantal jaren geleden alweer hun 2017.  Niet te strakke presentatie, milde mousse, tikje tropen, ananas, perzik, zacht en rijp, de flinterende finale daarbij echter niet uit het oog verliezend.

Thans de 2020-er in de fles. De stokken ouder, de kennis toegenomen, het resultaat beter. Preciezer, droger, puntiger, rokeriger en gelaagder.

‘Wat voor dag is het vandaag?’

Feiertag.

wine-score-star

2020

wine-score-star

2017

Wit Mousserend
- Sekt - Duitsland
Producent: Trinks-Trinks riesling >
12,5%
droog
Biologisch
De Groene Hamersma
Te koop bij Prijs
Wine & Roses € 22.95
wijn spijs icon Wat eten we er bij?
Fruit de Mer, Broodje Pastrami, Sukiyaki, Traybake met aardappel, spinazie en ei, Calamari gefrituurd, Nachos, Knapperige groente tempura met pittige dipsaus, Kreeft, Scandinavisch smørrebrød met biet en ei, Pittige currysoep vol met groentes
Sluiten ×

Schrijf je in voor de Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van de laatste top 5, actuele supermarkt vondsten, aanbiedingen en favorieten van De Grote Hamersma! Met informatie, trends en tips over de beste wijnen op de Nederlandse schappen.