Mamete Prevostini

Opera 2019
Geproefd op 13 maart 2021

Eerdere edities gingen als Terrazze Retiche di Sondrio de terrassen op. Inderdaad: niet heel bekend. Thans: Alpi Retiche. Ook geen alledaagse duiding. Drie van de vier gebruikte druiven zijn daarentegen wereldberoemd: chardonnay, sauvignon blanc en pinot bianco. Nummertje vier, de incrocio manzoni, is er eentje die pas sinds kort van zich laat horen, zij het op beperkte schaal.

Incrocio betekent overigens niets anders dan ‘kruising’ in het Italiaans, en de incrocio manzoni is een kruising van twee druiven, gemaakt door professor Manzoni, een beroemde druivenkruiser die vooral tussen 1924 en 1930 druk doende was. In dit geval leidden zijn inspanningen tot een reageerbuisjes-amourette tussen onder meer sauvignon blanc, cabernet sauvignon en prosecco, de druif die thans als glera door het leven gaat. 

Enfin, al die inspanningen van de professor en Prevostini zijn niet voor niets geweest. Dikperig sap. Afslagje exotisch. Soepele bitters. Witte peper. Voorzichtig vanillegefluister vanwege discreet houtgebruik. Wat steviger en serieuzer (lees: beter) dan voorgaande oogstjaren toen sauvignon blanc en chardonnay veelal à deux op pad gestuurd werden. Spannende verschijning van een wijnmaker die ook schitterend noordelijk rood maakt. 

wine-score-star
Wit
- Alpi Retiche - Italië
Te koop bij Prijs
ZekVinos € 16.95
wine-score-star
Wit
- Alpi Retiche - Italië
Te koop bij Prijs
ZekVinos € 16.95
Sluiten ×

Schrijf je in voor de Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van de laatste top 5, actuele supermarkt vondsten, aanbiedingen en favorieten van De Grote Hamersma! Met informatie, trends en tips over de beste wijnen op de Nederlandse schappen.