‘Le Tibouren par Excellence’ belooft het achteretiket van Clos Cibonne, één van de achttien domeinen in de Provence die sinds 1955 als Cru Classé worden aangemerkt. Mede met dank aan een rosé waar zelfs de meeste plaatselijke producenten met bewondering naar kijken. Omdat zij de tibouren, dé klassieke druif voor Provence rosé, zelf niet aandurven.
En klassiek is deze Cuvée Caroline in de ruime zin van het woord. De Chaldeeën in het Nieuw Babylonische Rijk hadden 'm al in de tuin staan. En niet voor de sier. Via Fenicische handelaren kreeg hij vaste grond onder de voeten in Griekenland. Voorts vervolgde de tibouren zijn reis naar de Romeinse senatoren die 'm aan de boorden van de Tiber tot wijn maakten. Tiber. Tibouren. Vervolgens was het stapje naar de Provence nog maar een kleine. Daar dreigde de druif op een bepaald moment in de vergetelheid te raken. Want? Kwetsbaar en gevoelig voor schimmel en andere infecties. Kasplantje welbeschouwd.
Totdat André Roux van Clos Cibonne de druif in de jaren dertig van de vorige eeuw herontdekte. En zijn familie Roux heeft die traditie voortgezet. Niet alleen een lekkere maar ook bijzondere Provencerosé proeven? Neem deze die – in het gezelschap van wat syrah en grenache – zorgt voor een verfijnd, elegant en hoogbegaafde rosé. Lichtroze-oranje. En dat geven ook de smaakpapillen aan. Perzikvelletje, abrikozenpot, mandarijnenpartje, sinaasappelmarmelade, herbes de Provence (dat spreekt), citruszest, rozemarijntakje, zonsondergang.
Buitencategorie Provence. En vergeef ze daarom ook maar het wel erg retro-etiket.
Of zullen we dat ook maar gewoon ‘klassiek’ noemen?