Terre de Jules

Cinsault Grenache 2024
Geproefd op 4 februari 2025

Jules maakt zo'n rosé die we tegenwoordig zo lekker vinden. En waar we bovendien ook zo graag naar kijken. Lichtroze, transparant, oogt zodoende luxe.

Zo'n uitmonstering is overigens geen garantie voor 'lekker'. En nee, ook glamour & glitterflessen (regelmatig het geval) geven een matige inhoud geen extra glans. Dan liever een nederige fles, van de broertjes Julien, die daarin cinsault, roséhabitué, hebben geblend met eveneens vaste waarde grenache.

Dat resulteert in een monter, vrolijk en energiek samenzijn van aardbeien, kersen, frambozen, een passagierend rozenbotteltje en plaatselijk bekend kreupelhout, garrigue. En die fles: die kun je na gebruik verder emotieloos in de glasbak gooien. Wellicht komt ie op een gegeven moment weer terug met een verse oogst.

wine-score-star

2024

Rosé
- Pays d’Oc - Frankrijk
Producent: Terre de Jules cinsault >grenache >
12,5%
medium
Biologisch
De Groene Hamersma
Te koop bij Prijs
Colaris € 10.50
wijn spijs icon Wat eten we er bij?
Salade met tonijn, Aioli, Griekse Kofta met tzatziki, Ravioli met verse worst en tomaat, Hete kip, Tajine, Hartige baklava met zoete aardappel en feta, Romige oosterse pompoensoep, Aardbeien, Spaghetti met gekonfijte tomaat en parmezaan-crunch
Sluiten ×

Schrijf je in voor de Nieuwsbrief

Alle goed scorende week-aanbiedingen, de wijnevent kalender en wekelijks tientallen nieuw geproefde wijnen! Met informatie en tips over de beste wijnen op de Nederlandse schappen.