Cantina LaVis

Lagrein 2024
Geproefd op 28 juli 2025

Toevallig viert de druif lagrein dit jaar zijn 500-ste verjaardag. Al in het jaar 1525 werd hij voor het eerst vermeld. We hebben dus te maken met een dinodruif. Maar gelukkig voor ons nog niet uitgestorven. Reislustig kunnen we hem bepaald niet noemen. Je vindt lagrein bijna uitsluitend in Trentino en Alto-Adige.

Als de lagrein dan eenmaal strompelend is opgestaan uit zijn oude stoel, moet je rekening houden met een rustiek zuurtje, een flinke bak tannines en een verrassende eigenheid. Zowel liefhebbers van pinot noir als die van syrah komen aan hun trekken met lagrein. Want hij is prikkelend en dartel met een stoppelbaardje en een gestrekt been.

Geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. Met andere woorden: we gaan er iets bij eten. Het liefst wild. Maar die zag je al van mijlenver aankomen.

wine-score-star

2024

Rood
- Italië - Italië
Producent: Cantina LaVis lagrein >
13%
vol
Te koop bij Prijs
Gall & Gall € 11.19
wijn spijs icon Wat eten we er bij?
Tikka Traybake met kip, bloemkool en trostomaatje
wine-score-star

2024

Rood
- Italië - Italië
Producent: Cantina LaVis
lagrein >
13%
vol
Te koop bij Prijs
Gall & Gall € 11.19
Sluiten ×

Schrijf je in voor de Nieuwsbrief

Alle goed scorende week-aanbiedingen, de wijnevent kalender en wekelijks tientallen nieuw geproefde wijnen! Met informatie en tips over de beste wijnen op de Nederlandse schappen.