El Burro

Kickass Tempranillo 2024
Geproefd op 24 september 2025

Een rode tempranillo met een ezel op het etiket die ook ezel wordt genoemd: El Burro. Naar verluidt omdat de Romeinen al ezels in de plaatselijke wijngaarden gebruikten. En we kennen allemaal de films en stripverhalen waarin zo’n ezeltje wat bokkig om zich heen schopt. Dat gaf de marketingafdeling van de coöperatie van Santo Cristo, die El Burro produceert, de kans om het ‘stoute’ kickass aan het etiket toe te voegen. Dat blijft hangen bij de consument.

Belangrijker is dat deze kickass tempranillo een prima wijn is. Vol van zwart fruit, zoals pruimen, zwarte bessen en kersen. Kreupelhout en zachte tannines zorgen voor voldoende pit. Dit jaar met een half procentje minder alcohol.

wine-score-star

2024

wine-score-star

2023

Rood
- Vino de España - Spanje
Producent: El Burro tempranillo >
14%
medium
Vegan
De Groene Hamersma
Te koop bij Prijs
Vomar € 6.49
wijn spijs icon Wat eten we er bij?
Spaanse kip met paprikasaus, Aubergine, Bibimbap met rund, Tacos, Hummus, Paella, Kikkererwten taco's met chorizo en kaas, Thaise curry met kikkererwten, Kip met paprika’s, Eekhoorntjesbrood
wine-score-star

2024

wine-score-star

2023

Rood
- Vino de España - Spanje
Producent: El Burro
tempranillo >
14%
medium
Vegan
De Groene Hamersma
Te koop bij Prijs
Vomar € 6.49
Sluiten ×

Schrijf je in voor de Nieuwsbrief

Alle goed scorende week-aanbiedingen, de wijnevent kalender en wekelijks tientallen nieuw geproefde wijnen! Met informatie en tips over de beste wijnen op de Nederlandse schappen.