Château Haut-Monplaisir

Tradition 2022
Geproefd op 23 januari 2025

Bij ‘malbec’ is de Pavlov reactie van de moderne liefhebber ‘Argentinië’.

Niet vreemd, want nergens staat er meer malbec in de wijngaarden dan daar. Maar hier komt hij vandaan. Uit Zuidwest-Frankrijk. Met als beroemdste wijn: cahors. Waar ze ‘m voor alle duidelijkheid overigens auxerrois noemen.

Vroeger was Cahors – behalve om z’n mooie brug en de rest van z’n charmante stad- bekend door z’n ‘zwarte wijn’. Diep donkerrood met schurende tannines. Voor Ons Plezier is men in Cahors de malbec wat minder straf gaan opzetten. Onder het mom ‘wat men in Argentinië kan, kunnen wij ook’ werden looi- en andere zuren langzaam maar zeker ingeruild voor iets toegankelijker smaken.

Maar gelukkig zonder het oorspronkelijk karakter te verliezen. Er zijn hier nog steeds tannines waar je je tanden in kunt zetten. En ze zijn nog steeds verpakt in dat stoere fruit dat zo’n onverwacht lieflijk randje heeft, dat verbazend subtiele vleugje rozengeur en maneschijn.

Slow wine uit een heerlijk jaar voor het Franse zuidwesten bovendien. Levert extra punten op.

wine-score-star

2022

wine-score-star

2021

wine-score-star

2020

wine-score-star

2019

wine-score-star

2016

Rood
- Cahors - Frankrijk
Producent: Château Haut-Monplaisir malbec >
13,5%
vol
Biologisch
De Groene Hamersma
Te koop bij Prijs
Albert Heijn € 8.99
wijn spijs icon Wat eten we er bij?
Burrito, Cassoulet, Lam gestoofd, Runderwang, Tikka Traybake met kip, bloemkool en trostomaatje, Geit barbecue, Lam barbecue, Mimolette, Hartige gehaktschotel met zoete aardappelpuree, Pizza Dominos
Sluiten ×

Schrijf je in voor de Nieuwsbrief

Alle goed scorende week-aanbiedingen, de wijnevent kalender en wekelijks tientallen nieuw geproefde wijnen! Met informatie en tips over de beste wijnen op de Nederlandse schappen.