Biowijn is niet altijd beter dan conventionele wijnbouw. Maar in het geval van Château Coulon zouden wij toch gaan voor bio.
Fruitig, zuiver en – jaar in jaar uit – bovengemiddeld presterend. Dat is knap. En zo’n frivole stijl, uit het normaal zo mopperige Corbières, is een fris geluid. Wijlen collega Nicolaas Klei – God hebbe zijn ziel – schreef ooit eens over Corbières met venijnige pen dat het rook naar ‘uitgewoonde varkensstal’. Zou dat misschien de reden zijn dat Château Coulon haar wijnen tegenwoordig op de markt brengt onder de AOP Languedoc?
Het palet is als een fruitmand met aardbei, framboos, rode kersen en pruim. Met daarnaast een half verslonden pak duimdrop, gedroogde laurierblaadjes en een schaaltje knabbelspek. Laat een opgeruimde indruk achter.