Vidal-Fleury, grote naam uit de noordelijke Rhône, maakt al wijn sinds 1781. Reken je even mee? Toen zaten de hoofden van koning Louis XVI en zijn vrouw Marie-Antoinette nog op hun romp. Zij overleefden de Franse revolutie niet, maar Vidal-Fleury bleef overeind.
En overeind staat Vidal-Fleury vandaag de dag nog steeds. Maakt behalve uitstekende noordelijke Rhône-wijnen ook een Côtes du Rhône. Niet alleen van de traditionele GSM-blend, maar met toevoeging van carignan aan de grenache, syrah en mourvèdre.
Grenache geeft het sappige, royale rode fruit en zorgt voor doordrinkbaarheid. Syrah is verantwoordelijk voor de krachtige tannines en aroma’s van cassis, leer en versgemalen zwarte peper. Mourvèdre is een deftige druif, die specerijen zoethout en salmiak ter tafel brengt. Terwijl oerdruif carignan doet denken aan een boerse stal. Rubberen kaplaarzen met stro en stront.
Karaktervol en rijp geplukt, wat zorgt voor een overdaad aan smaken. Rijp, rijk en peperig. Machtig en krachtig.