Consentido

Macabeo 2024
Geproefd op 28 april 2025

Macabeo is de naam van de druif. Zoals we hem kennen in Catalonië, waar hij als basisbestanddeel wordt gezien voor de cavablend. In Rioja staat hij ook aangeplant. Maar dan onder de naam viura. Daar kan hij frisse exemplaren opleveren, maar veel wijnmakers kiezen er juist voor om hem op te voeden op eikenhouten vaten.

Dat is ook de tactiek geweest van deze wijnmaker uit het iets minder sexy Yecla. Dan zitten we in het achterland van Valencia. Bij Consentido kiest men bewust voor een stevige invloed van het hout. Misschien is het spiegelretourschip op het etiket wel een verwijzing naar de nieuwe eikenhouten vaten.

Dat levert een glas wit op dat smaakt alsof je de houtzagerij binnenwandelt. Vanillestokken in je spaken, zorgen ervoor dat je bijna de smaken van gele appel, perzik en ananas vergeet te ontdekken. ‘Voor de liefhebber’, zeggen we er dan altijd maar bij. Of: ‘overdrijven is ook een vak’.

wine-score-star

2024

Wit
- Yecla - Spanje
Producent: Consentido macabeo >
12%
vol
Vegan
De Groene Hamersma
Te koop bij Prijs
Anfors-Imperial € 9.90
wijn spijs icon Wat eten we er bij?
Gefrituurd eten, Tikka Traybake met kip, bloemkool en trostomaatje, Risotto pompoen, Inktvis 'a la plancha'
wine-score-star

2024

Wit
- Yecla - Spanje
Producent: Consentido
macabeo >
12%
vol
Vegan
De Groene Hamersma
Te koop bij Prijs
Anfors-Imperial € 9.90
Sluiten ×

Schrijf je in voor de Nieuwsbrief

Alle goed scorende week-aanbiedingen, de wijnevent kalender en wekelijks tientallen nieuw geproefde wijnen! Met informatie en tips over de beste wijnen op de Nederlandse schappen.