Clara Marcelli

Irata 2024
Geproefd op 12 oktober 2025

‘Oei’ noteerden we bij de 2022-oogst van Irata die maar liefst 15 procent noteerde. Vonden we iets te veel van het goede voor een bianco uit nota bene midden. Liet zich teruglezen in de score: een wat zuinig aandoende 8.

Maar: alcohol omlaag, score omhoog: 8,5

Fris en vrolijk geurend naar bloemen en kruiden. Slaat niet op de borst maar kwispelt en verhaalt over sappige, witte perzik, rijpe appel, vlierbessen, amandeltjesgries en citroenrasp. Ruimte voor wat eikenvanille en roomboterbladerdeeg.

 

wine-score-star

2024

wine-score-star

2022

wine-score-star

2018

Wit
- Offida - Italië
Producent: Clara Marcelli pecorino >
14%
medium
Biologisch
De Groene Hamersma
Te koop bij Prijs
Artisan Wines € 19.95
wijn spijs icon Wat eten we er bij?
Italiaanse kip met spinazie, Risotto pompoen, Hele geroosterde bloemkool met citroen en geitenkaas, Gefrituurd eten, Banitsa, Koolrolletjes gevuld met linzen, Risotto asperges, Tikka Traybake met kip, bloemkool en trostomaatje, Geroosterde spruitjes, Nduja Cacio e Pepe
Sluiten ×

Schrijf je in voor de Nieuwsbrief

Alle goed scorende week-aanbiedingen, de wijnevent kalender en wekelijks tientallen nieuw geproefde wijnen! Met informatie en tips over de beste wijnen op de Nederlandse schappen.