Als je een aardig woordje Latijn over de grens spreekt, dan weet je dat Icauna de Romeinse benaming is voor de rivier de Yonne. Dan zitten we in Chablis, alwaar je ook een van beste coöperaties ter wereld vindt: La Chablisienne. Die naam ga je overigens niet terugvinden op het etiket van deze fles, maar dat is wel de producent.
Dit is echter de algemene Bourgogne Chardonnay, die in alles ver weg is van Chablis. Geen groene, maar gele appels. Geen citroenen, maar vanille. Geen Kimmeridge, maar tonkaboon. Geen Émotions Minérales, maar houtopvoeding die doet denken aan een Californische wijnmaker. Dat roept dan weer bepaalde Émotions op bij De Grote Hamersma.
Maar alle gekheid op een stokje. Exotisch, rijp en rond. Net als vorig oogstjaar trouwens. Wat dat betreft wel consequent.