Changyu Moser XV

Cabernet Sauvignon 'Blanc de Noir' Helan Mountain Range 2023
Geproefd op 3 oktober 2025

China: mag serieus genomen worden. Thans is het wat wijngaardareaal betreft al het op zes na grootste wijnland ter wereld. Er wordt bij de inmiddels 900 wineries druk geoefend om de kwaliteit op niveau te krijgen.

Dat gebeurt onder andere door knowhow in te huren van buitenaf dan wel joint ventures te sluiten met wijnbedrijven die er internationaal toe doen. Franse, Amerikaanse, Australische (relatief vlakbij) en Oostenrijkse.

Zoals met de familie Moser. Daar weten ze na vijftien generaties in de handel ook wel wat een druifje vermag. In Oostenrijk zelf is het een van de meest toonaangevende producenten en wat formaat betreft zelfs de grootste. Enfin, die zijn in het centraal-noordelijk gelegen Ningxia aan de slag.

Met cabernet sauvignon, met zijn 60 procent by far de populairste aanplant van het land. Met dank aan een groeiseizoen dat ook beduidend langer is dan in benchmark Bordeaux: 3000 versus iets meer dan 2000 uur. Deze stond aangeplant in de Helan Mountains, op een hoogte van 1100 meter boven zeeniveau, en die presenteert zich daar uitstekend.

Het leverde in dit geval een heel onverwachte en spannende witte op, een blanc de noir. Fleurig bloemig, licht exotisch, roze grapefruit, wat lychees, iets spicy en met een aangenaam frisse afdronk.

Ningxia heeft de x-factor.

wine-score-star

2023

Wit
- Ningxia - China
Producent: Changyu Moser XV cabernet sauvignon >
14,5%
medium
Te koop bij Prijs
Grand Cru wijnen € 18.95
wine-score-star

2023

Wit
- Ningxia - China
Producent: Changyu Moser XV
cabernet sauvignon >
14,5%
medium
Te koop bij Prijs
Grand Cru wijnen € 18.95
Sluiten ×

Schrijf je in voor de Nieuwsbrief

Alle goed scorende week-aanbiedingen, de wijnevent kalender en wekelijks tientallen nieuw geproefde wijnen! Met informatie en tips over de beste wijnen op de Nederlandse schappen.