The Pioneer is een verwijzing naar oprichter Ross Lawson. Hij plantte in 1982 al de gewürztraminerstokken aan voor deze offdry Kiwi (17 gram restsuiker). Bij Lawson's Dry Hills zijn ze gespecialiseerd in Elzasser druiven. Eigenaardig genoeg schrijven ze gewürz in dit geval wél met umlaut. Dat doen ze in de Elzas dan weer niet.
Maakt hem niet minder bijzonder. Want laten we eerlijk zijn, hoe vaak hebben we nou Nieuw-Zeeuwse gewürztraminer in het glas? In ieder geval niet dagelijks moeten we toegeven.
Flink gevuld. Uitzonderlijk aromatisch met Silvo kerriepoeder, rozenblaadjes, muskaatdruiven, gedroogde abrikozen en lychee. En dat alles zonder plakkerig te worden. Wat gaan we d'r bij eten? Dat vragen ze zich in Alto-Adige ook altijd af als ze gewürztraminer maken. Het grootste deel van hun oogst vindt zijn weg naar Japan. Terriyaki, tappanyaki, tempura, yakitori of gyoza. Pick your best. Hoewel ze in de Elzas hun vinger opsteken om een Munster kaas aan te bieden. En ja, ook in dit geval weer geschreven zonder umlaut.