Faustino 1

Blanco 'Gran Reserva' 2020
Geproefd op 28 juli 2025

Icoon-bodega. Uitmonstering die oogt alsof deze is vormgegeven voordat Rioja Rioja werd. Netje om de fles. Etiket als een sigarenbandje.

Daarop als afbeelding koopman Nicolaes Van Bambeeck, geschilderd door ene Rembrandt (die kent u zeker) als hommage aan de kooplieden die destijds wijnen meenamen uit onbekende gebieden en deze bekend maakten in eigen land.

Da's niet voor niets geweest. Faustino geniet volgens de medaille op het etiket thans van de status 'The World Most Admired Wine Brands 2024'.

Hoe dan ook: witte rioja was ten tijde van Van Bambeeck en Rembrandt nog niet bekend. Maar nu wel. Gemaakt met de in veel gevallen vreugdeloze viura (maar nu even niet) en de multinationaal befaamde chardonnay (u kent 'm vast wel).

Gelagerd op luxe eiken en trakterend geroosterde nootjes, gebrande karamel, perziken uit de pan, appels met rozijnen, ananas met een grillruitje, mango en mooie zuren.

Prachtige, brede, interessante blanco.

Aanrader.

wine-score-star

2020

Wit
- Rioja - Spanje
Producent: Faustino 1 chardonnay >viura >
13%
medium
Te koop bij Prijs
Gall & Gall € 26.65
wijn spijs icon Wat eten we er bij?
Halloumi met gegrilde perzik en kikkererwten, Lamstoof, Paella, Lam gestoofd, Inktvis 'a la plancha', Terrine van biet en geitenkaas, Kalsfkoteletten, Cajun gerechten, Tapas, Kwartel
Sluiten ×

Schrijf je in voor de Nieuwsbrief

Alle goed scorende week-aanbiedingen, de wijnevent kalender en wekelijks tientallen nieuw geproefde wijnen! Met informatie en tips over de beste wijnen op de Nederlandse schappen.