Domaine de la Chaise

Chenin Blanc 2024
Geproefd op 25 juni 2025

Christophe Davault is de zevende generatie wijnbouwer in deze familie. Sinds 1850, zegt het etiket. Hoewel deze Chenin Blanc formeel een Vin de France is, heeft hij het typerende karakter van een chenin blanc uit de Touraine. Van die druif maken ze daar een heel gamma wijnen, van beendroog tot edelzoet. Deze is met 2,3 gram suiker per 100 ml net off dry. Daar staan voldoende zuren tegenover. In de smaak lekker rinse appel, wat lichte rijpe kruisbes en wat mineraligs.

Er wordt op Domaine de la Chaise gewerkt met oog voor duurzaamheid, getuige het label Haut Valeur Environnemental.

wine-score-star

2024

Wit
- Vin de France - Frankrijk
Producent: Domaine de la Chaise chenin blanc >
12,5%
medium
Duurzaam
Haute Valeur Environnementale
Vegan
De Groene Hamersma
Te koop bij Prijs
Schuttelaar Wijnen € 8.99
wijn spijs icon Wat eten we er bij?
Big Mac, Vietnamese keuken, Aardappelen met olijfolie, Langoustines, Kippensoep, Aziatische keuken, Zeebaars, Salade met vijgen en blauwe kaas, Vijgen herfstsalade, Granenbowl met geroosterde harissakip en groenten
wine-score-star

2024

Wit
- Vin de France - Frankrijk
Producent: Domaine de la Chaise
chenin blanc >
12,5%
medium
Duurzaam
Haute Valeur Environnementale
Vegan
De Groene Hamersma
Te koop bij Prijs
Schuttelaar Wijnen € 8.99
Sluiten ×

Schrijf je in voor de Nieuwsbrief

Alle goed scorende week-aanbiedingen, de wijnevent kalender en wekelijks tientallen nieuw geproefde wijnen! Met informatie en tips over de beste wijnen op de Nederlandse schappen.