Union des Viticulteurs de Chablis

2023
Geproefd op 29 januari 2025

Beroemd, chablis daar uit het hoge noorden van Bourgogne, maar niet de makkelijkste. Heel wat anders dan al die gulle chardonnays uit zonovergoten gebieden.

Maar de verzamelde wijnboeren in Chablis hebben hun krachten verenigd en wisten de druif te verleiden tot een echte chablis. Met zijn unieke finesse, z’n slanke lijn, z’n sierlijke geuren en smaken.

‘Smaakt heerlijk met vis in saus (wat voor?) en wit vlees’ (kalf-kip-varken?) menen ze op het achteretiket.

Daar moeten ze nog maar even op studeren. Neem – heel traditioneel en klassiek – oesters (bij voorkeur Zeeuwse drie nullen) dan zit je zeker goed, weten wij.

wine-score-star

2023

wine-score-star

2022

Wit
- Chablis - Frankrijk
Te koop bij Prijs
Jumbo € 15.99
wijn spijs icon Wat eten we er bij?
Wortelsoep, Gebakken camembert, Garnalen gegrild, Gegrilde zeebaars, Vegan ovenschotel van artisjok en aardappel, Nasi Goreng van bloemkoolrijst en garnalen, Gember, Griet, Kip gegrild, Tarbot
Sluiten ×

Schrijf je in voor de Nieuwsbrief

Alle goed scorende week-aanbiedingen, de wijnevent kalender en wekelijks tientallen nieuw geproefde wijnen! Met informatie en tips over de beste wijnen op de Nederlandse schappen.