Feral

No.5 Rosé: Aronia, Verbena, Nettle, Yarrow and Horseradish
Geproefd op 22 oktober 2025

De naam Feral komt van het Engelse woord dat voor wild staat, of verwilderd. Denk terug naar de natuur. En dat is precies wat het team van Maddalena Zanoni doet.

In de bergen van Trentino maakt het bedrijf dranken op basis van bronwater, vergist bietensap en kruiden alcoholvrije dranken met bite, ballen en karakter. Wijnachtigen die geen wijnen zijn, waar geen druif aan te pas komt. Dranken die verrassen en uitdagen, die je als apéro kunt drinken en bij de maaltijd. En ook nog eens dranken die de Bob-discussie overbodig maken.

Aldus zijn daar in het Italiaanse hoge noorden botanici, koks, natuurliefhebbers en wetenschappers doende die aan de natuur lekkere dranken proberen te ontlokken. Dranken die verbazen en naar meer doen verlangen. Ze worden genummerd en van een kleur- en smaakomschrijving voorzien.

Ziehier hun nummertje 5, een mousserende rosé die zij zelf graag als 'pet-nat' afficheren, een containerbegrip dat thans zo in de mode is. Hou je vast: 'Wanneer is het voor de laatste keer dat jij gefermenteerd berkensap met appelbes, verveine, brandnetel, duizendblad en mierikswortel hebt gedronken?'

Welaan, als je de première aandurft, zou het wel eens niet de laatste keer kunnen zijn. Erg opwindende drank vol aangename bitters, subtiele kruiderij, puur, precies, weldadig droog en met volop spanning.

wine-score-star
-
Wine Proxy
Rosé mousserend
0,5%
Producent: Feral
Aards
Bitter
Citrus
Fruitig
Hartig
Kruidig
Vegetal
Alcoholvrij
Biologisch
De Groene Hamersma
Inhoud
75cl
kCal/100ml
12.5
Suiker (gr/100ml)
0.1
Te koop bij Prijs
Drankerij € 19.95
Voordeelwijnen € 19.95
wine-score-star
-
Wine Proxy
Rosé mousserend
0,5%
Producent: Feral
Aards
Bitter
Citrus
Fruitig
Hartig
Kruidig
Vegetal
Alcoholvrij
Biologisch
De Groene Hamersma
Inhoud
75cl
kCal/100ml
12.5
Suiker (gr/100ml)
0.1
Te koop bij Prijs
Drankerij € 19.95
Voordeelwijnen € 19.95
Sluiten ×