Bidoli

Pinot Grigio 'le Alte' 2024
Geproefd op 9 mei 2025

Bidoli, hartje Friuli Grave, tussen de provincies Udine en Pordenone.

Welkom in de wijngaarden alhier: de druiven voelen zich er thuis, met name pinot grigio, een type dat het koele noorden adoreert.

De familie Bidoli, die vorig jaar vierde dat zij er al een eeuw wijn maken (grazie mille grondlegger Alessandro Bidoli, er is geen betere!) weet dat als geen ander.

Hun pinot grigio is een heerlijk krokante, sappige en energieke verschijning. Trakteert op een frisse fruitcocktail met groene appel, meloen, witte perzik, grapefruit en citrus.

wine-score-star

2024

Wit
- Friuli Grave - Italië
Producent: Bidoli pinot grigio >
12,5%
medium
Vegan
De Groene Hamersma
Te koop bij Prijs
Sauter Wijnen € 11.95
wijn spijs icon Wat eten we er bij?
Lasagne met ham en ricotta, Kaaskroketten, Pasta alla Carbonara, Stamppot, Tikka Traybake met kip, bloemkool en trostomaatje, Rijstsalade met tonijn, Gatenkaas, Hollandse, BBQ spiesjes met coquilles en garnalen, Risotto met venkel, Antipasto
Sluiten ×

Schrijf je in voor de Nieuwsbrief

Alle goed scorende week-aanbiedingen, de wijnevent kalender en wekelijks tientallen nieuw geproefde wijnen! Met informatie en tips over de beste wijnen op de Nederlandse schappen.