Farina

Extra Dry
Geproefd op 5 mei 2024

Dry, sec, demi-sec: het is zelden wat het lijkt, en kan in iedere streek en bij iedere producent weer anders uitpakken. Zo betekent Extra dry in proseccoland juist niet zo droog. Minder droog in ieder geval dan brut.

Brut: maximaal 12 gram restsuiker per liter. Extra dry: tussen 12 en 17 gram restsuiker per liter.

Vertaald naar deze wijn: goed droog, prima zuren, maar ingepakt in vriendelijke zachte smaken. Veel peren- en meloenenfruit. Maar ook een vleug bittere amandelgeur voor wat pit en beet.

Oftewel: een goed droge maar niet eng zure prosecco die z’n voor proseccobegrippen forse prijs zeker waard is.

 

wine-score-star

2027

wine-score-star

2020

Wit Mousserend
- Prosecco - Italië
Producent: Farina glera >
11,5%
medium
Te koop bij Prijs
Wijnkring € 14.95
wijn spijs icon Wat eten we er bij?
Fruit de Mer, Paddenstoelenravioli met geitenkaas, Garnalen Cocktail, Summer rolls loempias, Kip curry, Pittige currysoep vol met groentes, Hollandaise saus, Kreeft, Zalmtartaar, Kaassoufflé
Sluiten ×

Schrijf je in voor de Nieuwsbrief

Alle goed scorende week-aanbiedingen, de wijnevent kalender en wekelijks tientallen nieuw geproefde wijnen! Met informatie en tips over de beste wijnen op de Nederlandse schappen.